top of page

o firmie

Pracownia projektowa ENDE założona została w 1997 roku. Firma zajmuje się projektowaniem architektonicznym budynków, wnętrz oraz wzornictwem przemysłowym. Profil działalności zawiera również realizację wybranych tematów od wykonania dokumentacji projektowej, poprzez nadzór, po koordynację wykonawstwa do momentu przekazania obiektu do odbioru. 

Zespół projektowy:

Głównym projektantem i liderem zespołu jest architekt Marcin Lewandowicz.  Ukończył wydział Architektury i Budownictwa Politechniki Poznańskiej w 1997r. Uprawnienia budowlane do projektowania od 2001r.

Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Działalność pracowni opiera się na koordynacji działań specjalistów branży architektonicznej, konstrukcyjnej, planowania przestrzennego, instalacji teletechnicznych, instalacji elektrycznych, branży drogowej oraz kosztorysantów. Współpracujący specjaliści posiadają niezbędną wiedzę, uprawnienia i doświadczenie zawodowe gwarantujące najwyższą jakość usług projektowych oraz fachową pomoc i doradztwo na etapie realizacji.

W zakresie zagadnień formalno-prawnych firma współpracuje z renomowaną Kancelarią Radcowską.

Oferta:

Planowanie przestrzenne, projektowanie architektoniczne obiektów kubaturowych oraz wnętrz. Wykonywanie projektów koncepcyjnych, budowlanych, wykonawczych oraz warsztatowych. Koordynacja międzybranżowa. Doradztwo techniczne w zakresie budowlanym, funkcjonalnym, formalno-prawnym oraz estetycznym. Doradztwo i dobór materiałowo – kolorystyczny elementów wykończenia elewacji oraz wnętrza.

Nadzory autorskie nad realizacją zaprojektowanych obiektów. Doradztwo w zakresie biernej ochrony cieplnej budynku oraz wykonywanie obliczeń termicznych i ekspertyz. Projektowanie obiektów małej architektury, mebli, designu oraz elementów identyfikacji graficznej. Wizualizacje przestrzenne architektury i wnętrz.

IMG_1534.jpg

Pracownia projektowa ENDE marcin lewandowicz jest wpisana do rejestru działalności gospodarczej Urzędu Gminy Czerwonak pod numerem 2560.

Regon: 63 09 56 021

Pracowania projektowa jest płatnikiem podatku VAT

NIP: 784 119 41 01

obszar działalności: Polska, kraje Unii Europejskiej

wyróżnienia

2015  Pierwsza nagroda w konkursie na koncepcję zagospodarowania terenu placu z targowiskiem i pawilonami handlowo-usługowymi z dawną kawiarnią restauracją „Słoneczna” w rejonie ul. Świt w Poznaniu.

 

2013 Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej za rok 2012 za inwestycję Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami w Kościelnej Wsi przyznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Rada Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

2012 Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej za rok 2011 za inwestycję Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami budynek B1 etap II w Kościelnej Wsi przyznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Rada Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

2011 Nagroda Główna w konkursie portalu dobrzemieszkaj.pl “Dobrze Mieszkaj inspiruje – Łazienka z pomysłem””

2011 Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej za rok 2010 za inwestycję “Słoneczne Osiedle” w Ostrowie Wielkopolskim przyznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Rada Federacji SNT NOT w Kaliszu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.

2010 Mister Budownictwa Wielkopolski Południowej za rok 2009 dla Zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami w Kościelnej Wsi, ul. Osiedle Złote łąki 7 i 8 przyznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Rada Federacji SNT NOT w Kaliszu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

 

2007 Współpraca projektowa z pracownią Rosolski – “Obiekt budynku socjalno – biurowego i administracyjnego dla firmy Ost Sped ul. Obozowa w Kaliszu”. Dyplom uznania w konkursie MISTER BUDOWNICTWA Wielkopolski Południowej za rok 2006. Nagroda przyznana przez: PZIiTB w Kaliszu, RF SNT NOT w Kaliszu, WOIIB w Poznaniu.

2005 Współpraca projektowa z pracownią Rosolski – “Modernizacja Hotelu Brovaria w Poznaniu”. Obiekt nominowany do tytułu “Modernizacja roku 2004”. Nominację nadały: Targi Pomorskie Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Patronat honorowy – Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

2001 Wyróżnienie w konkursie SARP na projekt koncepcji Biblioteki Uniwersyteckiej w Zielonej Górze.

 

2000 Wyróżnienie w konkursie SARP i TUP na projekt zagospodarowania terenu Cmentarza Komunalnego w Szczecinie.

1998 Pierwsza Nagroda w Konkursie SARP na pawilon gastronomiczny na terenie MTP w Poznaniu – członek zespołu konkursowego arch. Mariana Urbańskiego

 

1999 Pierwsza Nagroda w Konkursie SARP na rewitalizację Alej Marcinkowskiego w Poznaniu.

1997 Współpraca projektowa z pracownią Rosolski – “Adaptacja XIX-wiecznego zbiornika po gazie na Centrum Obsługi Klienta Energetyki Kaliskiej oraz filię Banku Handlowego w Warszawie Oddział w Ostrowie Wielkopolskim”. Projekt jest laureatem II edycji Konkursu Konserwatorskiego w kategorii Instytucji 1997. Projekt nagrodzony: Złoty ołówek 1997 dla arch. Sławomira Rosolskiego.

1997 Pierwsza nagroda w konkursie pod patronatem prof. Waltera Henn’a na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie architektury przemysłowej.

1996 Wyróżnienie w studenckim konkursie im. Władysława Czarneckiego na projekt semestralny.
 

bottom of page